නව ඇම්ඩන් කතා – ඔටුව සහ පට්ට කෑලි

හරි කොල්ලනේ කෙල්ලනේ ආයුබෝවන් කියල පිලිගන්නවා නව ඇම්ඩන් කතා සමුහය හෙවත් කියවපන් විහිලු කතා ගුබ්බෑයමට. අද කියන්න යන්නේ ඔටු සින් එකක් ගැන ඔන්න ඉතින් ඈත අතීතයේ කාන්තාර වල මිනිස්සු යන්න ගොඩක්ම use කලේ ඔටුවා කියන වාහනෙනේ. ඔන්න අපේ නව ඇම්ඩන්ගේ හොදම යාළුවා වෙච්ච අප්පුහාමි මහත්තයා ඔටුවෙක් පිට නැගල යනවලු ඔන්න ඔහොම යද්දී මිනිහට හම්බ උනාලු හුටාපටස් කියන ගම මේ ගමේ ඉන්න ගැහැණු උදවිය දැක්ක අපේ අප්පුහාමිට ආවලු මින්සාගේ මුලික අව්ශයත්වක් සම්බන හැගීමක්. මිනිහට මේ ගමේ ය අදුරන්නේ නැති නිසා මේ ගැන අහ්හ්නත් බයයි ඒවගේම වැඩේ කරගන්නත් ඕනි. ඕන මගුලක් කියල ගමේ හිටපු ටිකිරි කියන කොලුගැටයෙක් ගෙන් මේ ගැන ඇහුවලු. මේක කොලු ගැටයා උනාට හරිම කට්ට කයිරාටික කොල්ලෙක්ලු , මු නොකරපු දෙයක් සහ නොදන්නා දෙයක් නැහැලු . මු කිව්වලු අපේ ගමේ නම් ඔය වැඩේ ට ඔටුවා තමා use කරන්නේ කියල.(මේක මෙහම කිවේ ඒ ගමේ එවුන් කොටු
පනින්න ඔටුවා පිටේ තමා හැම තැනම යන නිසා )අප්පටසිරි මලමගුලයි මේ මොන නැව නින්ගිරා වැඩක්ද කියල අප්පුහාමි හිතුවා . මිනිහට මොනව උනත් දැන් ඉන්නම බැහැ පොර හිත හදාගන තමන්ගේ ඔටුවත් එක්ක ගියා වැඩේට.

ඔන්න දැන් අප්පුහාමි වැඩේට ලෑස්ති වෙන්වවලු . යකෝ ඔටුවා උනත් හිතක් පපුවක් තියෙන එකෙක්නෙ , මු දැනග්ත්ත්ලු මේකනම් ලෑස්ති වෙන්නේ පැලේ කන්න තමා කියලා , අප්පුහමිවත් දාල දිව්වලු .අප්පුහාමියා පිස්සෙක් වගේ දුවන්වලු ඔටුවා අල්ලගන්න.

මෙන්න මේ අතරේ පට්ට කෑලි ටිකක් ඉන්නවලු අතරමන් වෙලා කාන්තාරේ. අප්පුහාමියා දැක්ක ගමන් දුවලා ඇවිත් කීවාලු අනේ අයියා අපිට උදවු කරන්න ඔයා කියන ඕනිම දෙයක් කරන්නම් කියලා. මුට හොදටම ඔටු සීන් එකේ හිටියත් හරිම සත්ගුණවත් උපකාරශීලි පුද්ගලයනේ. පැනල උදවු කරාලු . කෑලි ටිකට මාර happyලු. අප්පුහාමියත් හොද ස්මාර්ට් handsome කොල්ලෙක්නේ. කෙල්ලෝ ටික ටික කිව්වලු අයියා ඕනි එකක් කියන්න ඉල්ලන්න අපි ඔයාට දෙනවා. කෙල්ලෝ ටික හිතුවේ මොනවඩ කියල මම කියන්න ඕනි නැහැනේ . ගත කටටම අප්පු හාමි කිව්වලු ” අනේ නංගි මගේ ඔටුවා පැනල ගියා පොඩ්ඩක් වුව අල්ලනගන්න sup එකක් දෙනවද .” ඉතින් යාලුවනේ මේ ජෝකේ එකට හිනා ගියානම් මිතුරන් අතරේ බෙදාහරින්න තවත් මේ වගේ පට්ට fun කතාවකින් යලි ඔබ හමු වෙන්නම්