සුපිරි සෙල්ෆි ඡායාරූපයක් ගන්නේ මෙහෙමයි

කොහොමද යාලුවනේ ඔන්න කාලෙකට පස්සේ අපි ආපහු ආව .හරි හරි එහෙනම් අද කියල දෙනනම් කොහොමද සුපරි සෙල්ෆියක් ගන්නේ කියලා.මෙන්න මේවා තමා සුපරි සෙල්ෆියක් ගන්න ඕනි කරන දේවල්. කැමරාවේ කෝණය ගැන කතා කරොත් පින්තූරයක් ගැනීමේදී කැමරාවක් තිබිය තබන්න ඕනි කොතැනටද? වෙනත් වචනවලින් කිවහොත්, පින්තූරයක් ගැනීමට ඔබ කැමරාව ස්වයංක්රීයවහෝ වෙනත් කෙනෙකු වෙත ඔබගේ දුරකථනය ලබා දෙන විට ඔබ කැමරාව කොපමණ ඉහතින් තිබිය යුතුද? පහළට? කෙළින්ම? ඔබගේ වෙඩි කෝණවලට විද්යාවක් තිබේ.මේ සියල්ලක් පිළිබදවම ඔබ අවදානය යොමු කල යුතු වේ.සැබෑ සිනහවඔබ පීනුම් කරන සිනහව මෙහෙදී වැදගත් වේ. මෙහිදී ඔබ බොරු හිනාවක් දානවට වඩා

ඇත්තම හිනාව පෙන්නුම් කරන එක ගොඩක් වටිනවා .මොකද බොරු හිනාවක් දාන ගියොත් එක චාටර් වෙනවා.එහනම් ඇත්තම හිනාව දාන්න ඔනෝ හොදේ.ආලෝක තත්ත්වය පොටෝ ගන්නකොට පොන්ඔ එකට පිටිපස්සෙන්බේ මුහුණ දෙසට ආලෝකය වැටෙන ආකාරයට ගත යුතු වෙනවා. නමුත් මෙම ආලෝකය සෘජුව ඔබේ මුහුණ දෙසට පවතින ආකාරයෙන් නොව ඉතා සෞම්‍ය ආකාරයෙන් තිබිය යුතුයි. එළියේ පොටෝ ගන්නවා නම් ඉර පායාලා පැයක් ඇතුළත හෝ ඉර බැස යාමට පෙර පැයක් ඇතුලත ගනු ලබන ඡායාරූප පිල්ටර්ස් නැතිව ඕනෑම පොන් එකකින් ලබාගත හැකි වෙනවා.රාත්‍රී කාලයේදී පොටෝ ගන්නවා නම් නිසි ආලෝක තත්වයන්යන් ඇති ස්ථනවල එනම් සෞම්‍ය ආලෝක තත්ත්වයන් සහිත විදුලි බුබුළු ඇති තැන් වල ගන්න . ඒවගේම ඒවා භාවිතා කිරීමේදී ද කෙලින්ම බල්බ්ය එක යට ඉන්නේ නැතුව පොඩ්ඩක් පස්සෙන් ගන්නවනම් සුපිරි පොටෝ එකක් ගණන් පුළුවන්.හරි එහනම් තවත් මේවගේම සුපරි ලිපියක් අරගන නැවත එන්නම්.අදට නවතින්නම්.